Виконуючи вимоги Закону України "Про участь громадян в охороні громадського порядку та державного кордону", для підвищення ефективності роботи органів внутрішніх справ по боротьбі зі злочинністю та профілактиці правопорушень в м. Вишневому 27 вересня 2006 року було створено громадське формування «Щит плюс» відповідно до рішення виконавчого комітету №87/32 та протоколу установчих зборів ГФ «Спецзагін «Щит плюс» №1 від 17.08.2006 р. Надалі, відповідно до протоколу загальних зборів ГФ «Спецзагін «Щит плюс» №1/2009 від 05.02.2009р. та розпорядженням міського голови від 03.03.2009р. №3/03-34 було змінено найменування з ГФ «Спецзагін «Щит плюс» на ГФ «Спецзагін «Дельта» та зареєстровано Статут громадського формування у новій редакції.

   В різні періоди своєї роботи громадське формування нараховувало від 10 до 20 чоловік. На даний час громадське формування нараховує 21 членів формування.

   Міська рада активно підтримує громадське формування «Спецзагін «Дельта». На кошти, які міська рада виділила громадському формуванню було придбано форму, посвідчення, радіостанції та два автомобіля: ВАЗ - 21103 та УАЗ - Патріот, які утримуються за кошти, виділені Вишневою міською радою на виконання заходів «Програми профілактики правопорушень та боротьбі зі злочинністю».

    Громадське формування «Спецзагін «Дельта» має свій опорний пункт охорони громадського порядку, в якому є чергова частина, обладнана радіостанцією та телефонним зв'язком для координації черговим нарядів, які працюють по місту. Пункт охорони громадського порядку розташований в одному приміщенні з дільничним пунктом поліції, що надає змогу швидко та ефективно реагувати на будь які правопорушення.

   Громадське формування «Спецзагін «Дельта» здійснює охорону громадського порядку шляхом авто- та пішого патрулювання цілодобово. Маршрути розташовані таким чином, щоб охопити більшість розважальних закладів міста (кафе, барів, магазинів де здійснюється продаж алкогольних напоїв) та проходять повз 4 шкіл та 6 дитячих садків. Здійснюється охорона громадського порядку і під час святкових днів у місцях значного скупчення населення. Також щоденно на охорону громадського порядку заступає один наряд на автомобіль, який разом з інспекторами поліції здійснюють виїзди за повідомленнями, що надійшли до чергової частини громадського формування з метою припинення правопорушення, а у разі вчинення злочину охорони місця події до приїзду поліції.

    За роки своєї діяльності громадським формуванням «Спецзагін «Дельта» було припинено тисячі правопорушень, складено сотні адміністративних протоколів та розкрито сотні кримінальних правопорушень, в томі числі й вбивства, розбої та грабежі.

    Про роботу громадського формування щотижнево інформується населення міста через місцеву газету «Наше місто» та офіційний сайт міста.

    Громадське формування «Спецзагін «Дельта» за час своєї роботи зарекомендувало себе з найкращої сторони та неодноразово відмічалось Адміністраціею міста та МВС України. Командир ГФ "Спецзагін"Дельта " Кріпак С.Г. 21 жовтня 2004 року нагороджений відзнакою МВС України «За сприяння органам внутрішніх справ України». Дану нагороду Кріпак С.Г. отримав, перебуваючи на той час рядовим членом громадського формування, за розкриття вбивства.

   В 2007 році Громадське формування «Спецзагін «Дельта» було визнано найкращим громадським формуванням в Україні, за що командир ГФ Кріпак С.Г та заступник командира ГФ «Спецзагін «Дельта» Губар Василь Григорович нагороджені відзнаками МВС України «За сприяння в охороні громадського порядку». В 2010 році Кріпак С.Г. нагороджений відзнакою МВС України «За сприяння органам внутрішніх справ України» за сприяння та організацію охорони громадського порядку на виборах Президента України.

   Також члени громадського формування неодноразово були нагороджені, почесними грамотами, грошовими преміями, як місцевою владою так і ОВС.

   На даний час громадське формування «Спецзагін «Дельта» продовжує розвиватися, розширювати свій штат, покращувати свою діяльність за активної підтримки місцевої влади, міського голови та депутатів міської ради.

   В 2017 році було придбано ще один автомобіль «Renault logan», який цілодобово задіяний на патрулюванні по охороні громадського порядку та реагування на виклики громадян.